V vrtcu poteka projekt Trajnostna mobilnost v vrtcu. Vključeni so otroci iz skupin Kapljice, Lunice, Žarki in Snežinke.

Projekt poteka pod okriljem Ministrstva za infrastrukturo. Cilj projekta je spreminjanje potovalnih navad otrok v vrtcih in s tem posledično zmanjševanje motornega prometa v okolici vrtca. Projekt spodbuja otroke k gibanju in h krepitvi njihovega zdravja.

V današnjem času se starši zaradi pomanjkanja časa, nevarnih cestnih odsekov, večja oddaljenost od vrtca ali neugodnih vremenskih razmer največkrat poslužujemo avtomobila za prevoz otroka v vrtec. V okviru projekta bomo naše navade s pomočjo igre Beli zajček skušali spremeniti. Cilj igre je očistiti zajčkov kožušček, ki je umazan zaradi izpušnih plinov avtomobila. To storimo tako, da prihajamo v vrtec okolju prijazen in varen način (peš, s kolesom, poganjalčkom…).

Tekom projekta otroci spoznajo različna prevozna sredstva, se odpravijo na sprehod s policistom, spoznajo bližnjo okolico vrtca, likovno ustvarjajo…